Turistično  društvo ATLANTIDA je bilo ustanovljeno  10. 10. 2011 kot Zgodovinsko društvo Atlantida raj slave ob 200 letnici najdbe negovskih čelad.  Namen društva je bil dosežen. Društvo je v petih letih delovanja informiralo občane in goste o pomenu ohranjanja zlasti arheološke dediščine. Na pobudo in ob sodelovanju društva je občina Benedikt pridobila inovativen turistični produkt imenovan Arheološka cesta Benedikt. 2. 3. 2017  se je društvo preimenovalo v Turistično  društvo z namenom trženja turističnih produktov in interpretiranja dediščine.
Namen društva je predvsem pospeševanje in razvoj turistične in sorodnih dejavnosti ter krepitev turistične ponudbe Benedikta z okolico. Nadaljevanje  uspešne društvene dejavnosti je varovanje okolja, naravne in kulturne dediščine ter ljudskih šeg in navad.